SRU8028A-220Y Bourns
  • Part Number: SRU8028A-220Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 22UH 1.6A 130 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU8028A-220Y Bourns
    SRU8028A-220Y Bourns
    SRU8028A-220Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8028A-220Y is described as FIXED IND 22UH 1.6A 130 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE