SRU8028-680Y Bourns
  • Part Number: SRU8028-680Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 68UH 850MA 317 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8,378
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU8028-680Y Bourns
    SRU8028-680Y Bourns
    SRU8028-680Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8028-680Y is described as FIXED IND 68UH 850MA 317 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 2"L X 1.5"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE