SRU8028-101Y Bourns
  • Part Number: SRU8028-101Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 100UH 750MA 390 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 7,706
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU8028-101Y Bourns
    SRU8028-101Y Bourns
    SRU8028-101Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU8028-101Y is described as FIXED IND 100UH 750MA 390 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.