SRU6025A-4R7Y Bourns
  • Part Number: SRU6025A-4R7Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU6025A-4R7Y Bourns
    SRU6025A-4R7Y Bourns
    SRU6025A-4R7Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6025A-4R7Y is described as FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.