SRU6025A-1R2Y Bourns
  • Part Number: SRU6025A-1R2Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1.2UH 4A 19 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU6025A-1R2Y Bourns
    SRU6025A-1R2Y Bourns
    SRU6025A-1R2Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6025A-1R2Y is described as FIXED IND 1.2UH 4A 19 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE