SRU6025-6R8Y Bourns
  • Part Number: SRU6025-6R8Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 6.8UH 2.4A 42 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,584
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU6025-6R8Y Bourns
    SRU6025-6R8Y Bourns
    SRU6025-6R8Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6025-6R8Y is described as FIXED IND 6.8UH 2.4A 42 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE