SRU6025-4R7Y Bourns
  • Part Number: SRU6025-4R7Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 3,518
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU6025-4R7Y Bourns
    SRU6025-4R7Y Bourns
    SRU6025-4R7Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6025-4R7Y is described as FIXED IND 4.7UH 2.7A 35 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
  • Manufacturer Name
    Harwin
  • Description
    HOLDER BATT COIN 12.5X2.5MM SMD
    View
    Memory Protection Devices
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    Memory Protection Devices
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM