SRU6018-6R8Y Bourns
  • Part Number: SRU6018-6R8Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 6.8UH 1.9A 60 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,249
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU6018-6R8Y Bourns
    SRU6018-6R8Y Bourns
    SRU6018-6R8Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6018-6R8Y is described as FIXED IND 6.8UH 1.9A 60 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE HOOKUP BATT. SPRING CLAMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE MARINE HOOKUP RING LUGS
    View
    Keystone Electronics
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    Keystone Electronics
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP