SRU6013-1R5Y Bourns
  • Part Number: SRU6013-1R5Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1.5UH 3A 40 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU6013-1R5Y Bourns
    SRU6013-1R5Y Bourns
    SRU6013-1R5Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6013-1R5Y is described as FIXED IND 1.5UH 3A 40 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.