SRU6013-1R0Y Bourns
  • Part Number: SRU6013-1R0Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1UH 3.2A 36 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 5,531
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU6013-1R0Y Bourns
    SRU6013-1R0Y Bourns
    SRU6013-1R0Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU6013-1R0Y is described as FIXED IND 1UH 3.2A 36 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A
    BATT LITH 3V 30MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 2.1AH A
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM