SRU5028A-680Y Bourns
  • Part Number: SRU5028A-680Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 68UH 560MA 550 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU5028A-680Y Bourns
    SRU5028A-680Y Bourns
    SRU5028A-680Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU5028A-680Y is described as FIXED IND 68UH 560MA 550 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.