SRU5028A-470Y Bourns
  • Part Number: SRU5028A-470Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 47UH 700MA 360 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU5028A-470Y Bourns
    SRU5028A-470Y Bourns
    SRU5028A-470Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU5028A-470Y is described as FIXED IND 47UH 700MA 360 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    WAX PROTECTION
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    EMC
    View
    Mallory Sonalert
    ACCESSORY; METAL "L" BRACKET; FO
    Mallory Sonalert
    REPLACEMENT PLASTIC NUT SC & SCE
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN RECEPT HOUSING CPC 6POS BLK