SRU5028A-1R2Y Bourns
  • Part Number: SRU5028A-1R2Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 1.2UH 2A 56 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU5028A-1R2Y Bourns
    SRU5028A-1R2Y Bourns
    SRU5028A-1R2Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU5028A-1R2Y is described as FIXED IND 1.2UH 2A 56 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.