SRU5028A-100Y Bourns
  • Part Number: SRU5028A-100Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 10UH 1.8A 85 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRU5028A-100Y Bourns
    SRU5028A-100Y Bourns
    SRU5028A-100Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU5028A-100Y is described as FIXED IND 10UH 1.8A 85 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG