SRU5028-4R7Y Bourns
  • Part Number: SRU5028-4R7Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 4.7UH 2.2A 32 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 2,987
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRU5028-4R7Y Bourns
    SRU5028-4R7Y Bourns
    SRU5028-4R7Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRU5028-4R7Y is described as FIXED IND 4.7UH 2.2A 32 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER COIN CELL SMD
    View
  • Manufacturer Name
    Linx Tech
  • Description
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    View
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL