SRF3216-161Y Bourns
  • More about SRF3216-161Y Bourns
    SRF3216-161Y Bourns
    SRF3216-161Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Common Mode Chokes category. SRF3216-161Y is described as CMC 350MA 2LN 160 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Common Mode Chokes from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Common Mode Chokes
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATTERY 2/3A AA LEAF
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    RETAINER COIN CELL SMD
    View
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN
    Memory Protection Devices
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL