SRF2012-161YA Bourns
  • Part Number: SRF2012-161YA
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: CMC 350MA 2LN 160 OHM SMD
  • Category: Common Mode Chokes
  • Status:
  • Available: 13,428
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRF2012-161YA Bourns
    SRF2012-161YA Bourns
    SRF2012-161YA is manufactured by Bourns and is categorized in the Common Mode Chokes category. SRF2012-161YA is described as CMC 350MA 2LN 160 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Common Mode Chokes from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Common Mode Chokes
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Enersys
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 2V 5AH
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LEAD ACID 6V 7.2AH
    View
    Enersys
    BATTERY LEAD ACID 2V 2.5AH
    Panasonic Electronic
    BATTERY LEAD ACID 6V 4.5AH
    BATTERY LEAD ACID 6V 1.3AH
    Sparkfun Electronics
    BATTERY LITHIUM 3.7V 1AH
    BATT LITH 3V 100MAH COIN 30.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 4.2AH L-FAT A
    BATTERY NIMH 1.2V 3AH SC
    BATT LITH 3V 50MAH COIN 23.0MM
    BATTERY NIMH 1.2V 3.7AH L-A