SRF0504-402Y Bourns
  • Part Number: SRF0504-402Y
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: CMC 2.8UH 200MA 2LN 4 KOHM SMD
  • Category: Common Mode Chokes
  • Status:
  • Available: 4,156
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about SRF0504-402Y Bourns
    SRF0504-402Y Bourns
    SRF0504-402Y is manufactured by Bourns and is categorized in the Common Mode Chokes category. SRF0504-402Y is described as CMC 2.8UH 200MA 2LN 4 KOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Common Mode Chokes from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Common Mode Chokes
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    View
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM
    NEG BATTERY CONTACT COIN CELL
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER SPRINT
    Tripp Lite
    DUAL-PORT USB CAR CHARGER FOR TA
    Tripp Lite
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG