SRE6603-6R8M Bourns
  • Part Number: SRE6603-6R8M
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 6.8UH 1.2A 65 MOHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SRE6603-6R8M Bourns
    SRE6603-6R8M Bourns
    SRE6603-6R8M is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SRE6603-6R8M is described as FIXED IND 6.8UH 1.2A 65 MOHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    View
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE