SDR0503-101K Bourns
  • Part Number: SDR0503-101K
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 100UH 400MA 1.6 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about SDR0503-101K Bourns
    SDR0503-101K Bourns
    SDR0503-101K is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. SDR0503-101K is described as FIXED IND 100UH 400MA 1.6 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    View
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM