RL895-560K-RC Bourns
  • Part Number: RL895-560K-RC
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 56UH 1.2A 110 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about RL895-560K-RC Bourns
    RL895-560K-RC Bourns
    RL895-560K-RC is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. RL895-560K-RC is described as FIXED IND 56UH 1.2A 110 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BATTERY CONTACT
    View
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    NON-SKID FEET BLK
    View
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"