RL895-393K-RC Bourns
  • Part Number: RL895-393K-RC
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 39MH 42MA 74.2 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about RL895-393K-RC Bourns
    RL895-393K-RC Bourns
    RL895-393K-RC is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. RL895-393K-RC is described as FIXED IND 39MH 42MA 74.2 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE