RL875S-471K Bourns
  • Part Number: RL875S-471K
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: FIXED IND 470UH 340MA 1.44 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about RL875S-471K Bourns
    RL875S-471K Bourns
    RL875S-471K is manufactured by Bourns and is categorized in the Fixed Inductors category. RL875S-471K is described as FIXED IND 470UH 340MA 1.44 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"