PWR263S-35-8R00F Bourns
  • Part Number: PWR263S-35-8R00F
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 8 OHM 1% 35W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 385
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-35-8R00F Bourns
    PWR263S-35-8R00F Bourns
    PWR263S-35-8R00F is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-35-8R00F is described as RES SMD 8 OHM 1% 35W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    View
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    View
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE