PWR263S-35-56R0J Bourns
  • Part Number: PWR263S-35-56R0J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 56 OHM 5% 35W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 672
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-35-56R0J Bourns
    PWR263S-35-56R0J Bourns
    PWR263S-35-56R0J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-35-56R0J is described as RES SMD 56 OHM 5% 35W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE