PWR263S-35-40R0J Bourns
  • Part Number: PWR263S-35-40R0J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 40 OHM 5% 35W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 396
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-35-40R0J Bourns
    PWR263S-35-40R0J Bourns
    PWR263S-35-40R0J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-35-40R0J is described as RES SMD 40 OHM 5% 35W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE