PWR263S-35-1002J Bourns
  • Part Number: PWR263S-35-1002J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 10K OHM 5% 35W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 450
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-35-1002J Bourns
    PWR263S-35-1002J Bourns
    PWR263S-35-1002J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-35-1002J is described as RES SMD 10K OHM 5% 35W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    View
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"
    Bud Industries
    KIT HINGED PANEL BRACKET
    Bud Industries
    2 PCS/SET PAINTED BLACK MOUNTING
    Hammond
    BELT/POCKET CLIP HANDHELD BLACK
    Keystone Electronics
    FERRULE RND HANDLE .156"THR ALUM
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X12.3 100 PCS
    Schroff
    SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS
    ALUMINUM DIN CLIP 3.94"
    ALUMINUM DIN CLIP 1.65"