PWR263S-35-1001J Bourns
  • Part Number: PWR263S-35-1001J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1K OHM 5% 35W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 274
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-35-1001J Bourns
    PWR263S-35-1001J Bourns
    PWR263S-35-1001J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-35-1001J is described as RES SMD 1K OHM 5% 35W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    View
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP