PWR263S-20-33R0J Bourns
  • Part Number: PWR263S-20-33R0J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 33 OHM 5% 20W D2PAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 352
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR263S-20-33R0J Bourns
    PWR263S-20-33R0J Bourns
    PWR263S-20-33R0J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR263S-20-33R0J is described as RES SMD 33 OHM 5% 20W D2PAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER BROWN 1000OHMS
    View
  • Manufacturer Name
    Knowles
  • Description
    ACOUSTIC DAMPER GREY 330 OHMS
    View
    ACOUSTIC DAMPER RED 2200OHMS
    EMC
    Te Connectivity | Amp Connectors
    CONN PLUG HOUSING CPC 6POS BLACK