PWR221T-50-5R00J Bourns
  • More about PWR221T-50-5R00J Bourns
    PWR221T-50-5R00J Bourns
    PWR221T-50-5R00J is manufactured by Bourns and is categorized in the Through Hole Resistors category. PWR221T-50-5R00J is described as RES 5 OHM 50W 5% TO220-2. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"