PWR220T-20-2R50F Bourns
  • Available: 267
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR220T-20-2R50F Bourns
    PWR220T-20-2R50F Bourns
    PWR220T-20-2R50F is manufactured by Bourns and is categorized in the Through Hole Resistors category. PWR220T-20-2R50F is described as RES 2.5 OHM 20W 1% TO220. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    View
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM