PWR163S-25-R750F Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-R750F
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES 0.75 OHM 1% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 132
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-R750F Bourns
    PWR163S-25-R750F Bourns
    PWR163S-25-R750F is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-R750F is described as RES 0.75 OHM 1% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    HANDLE TYPE I 4HP BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 BOTTM BLK
    View
    Schroff
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT