PWR163S-25-R100J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-R100J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES 0.1 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,141
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-R100J Bourns
    PWR163S-25-R100J Bourns
    PWR163S-25-R100J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-R100J is described as RES 0.1 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    PCB HOLDER KIT 10PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    RR HORIZ RL 84HP HVY DRCT MNT
    View
    Vector
    NUT SQUARE T-STRUT 4-40 25/PKG
    Schroff
    PCB METAL BRACKET
    Wakefield-vette
    EMC GASKET O-RING (1070036-B0)
    RAIL 84HP CENTER 9MM 2XMOUNT
    SCREW BL ISO7049-ST3 5X9 5-C-Z
    Vector
    PANEL FRONT 6U FOR CARD RACK
    HORIZONTAL RAIL W 10MM EXTENS