PWR163S-25-R050J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-R050J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES 0.05 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 834
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-R050J Bourns
    PWR163S-25-R050J Bourns
    PWR163S-25-R050J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-R050J is described as RES 0.05 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    AUTO DIN SOCKET
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CIGARETTE PLUG PLASTIC
    View
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&CVR
    CORD STR W/LED 10A FUSE SKT&COVR
    CORD COIL CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V BARE COIL
    CORD COIL W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG