PWR163S-25-8R20J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-8R20J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 8.2 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 317
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-8R20J Bourns
    PWR163S-25-8R20J Bourns
    PWR163S-25-8R20J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-8R20J is described as RES SMD 8.2 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT PK 9V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V AA SIZE ALKALINE
    View
    Energizer
    Panasonic Electronic
    BATT PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 3.0V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 3V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V AA SIZE ALKALINE