PWR163S-25-5R60J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-5R60J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 5.6 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 194
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-5R60J Bourns
    PWR163S-25-5R60J Bourns
    PWR163S-25-5R60J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-5R60J is described as RES SMD 5.6 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    View
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK
    CARD GUIDE PRESS 3X0.078" BLK
    CARD GUIDE PRESS 2X0.078" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERT MOUNT LATCHED
    CARD GUIDE NAR 6.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE NAR 4.0X0.078" NAT
    CARD GUIDE SNAP 6LX.075"SW NAT
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE TAINER, COPPER, 2"
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 3.54"
    CARD GUIDE VERT MOUNT 46.5MM