PWR163S-25-50R0F Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-50R0F
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 50 OHM 1% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 1,721
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-50R0F Bourns
    PWR163S-25-50R0F Bourns
    PWR163S-25-50R0F is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-50R0F is described as RES SMD 50 OHM 1% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.