PWR163S-25-4R70J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-4R70J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 4.7 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 364
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-4R70J Bourns
    PWR163S-25-4R70J Bourns
    PWR163S-25-4R70J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-4R70J is described as RES SMD 4.7 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 21CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 10SLOT 6U P0
    View
    Vector
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V