PWR163S-25-33R0J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-33R0J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 33 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 100
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-33R0J Bourns
    PWR163S-25-33R0J Bourns
    PWR163S-25-33R0J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-33R0J is described as RES SMD 33 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    View
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN