PWR163S-25-1R00J Bourns
  • Part Number: PWR163S-25-1R00J
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: RES SMD 1 OHM 5% 25W DPAK
  • Category: SMD Chip Resistors
  • Status:
  • Available: 850
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PWR163S-25-1R00J Bourns
    PWR163S-25-1R00J Bourns
    PWR163S-25-1R00J is manufactured by Bourns and is categorized in the SMD Chip Resistors category. PWR163S-25-1R00J is described as RES SMD 1 OHM 5% 25W DPAK. Perfect Parts is a supplier of Resistors and other Passives.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> SMD Chip Resistors from all manufacturers
    ---> Resistors by sub category
  • More About  SMD Chip Resistors
    Resistors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE HOOKUP BATT. SPRING CLAMP
    View
  • Manufacturer Name
    Patco Electronics
  • Description
    CABLE MARINE HOOKUP RING LUGS
    View
    Keystone Electronics
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    Keystone Electronics
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP