PTV142B42E025AB503 Bourns
  • Part Number: PTV142B42E025AB503
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV142B42E025AB503 Bourns
    PTV142B42E025AB503 Bourns
    PTV142B42E025AB503 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV142B42E025AB503 is described as POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM