PTV142B40E120AB502 Bourns
  • Part Number: PTV142B40E120AB502
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV142B40E120AB502 Bourns
    PTV142B40E120AB502 Bourns
    PTV142B40E120AB502 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV142B40E120AB502 is described as POT 5K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE