PTV142B40E120AB204 Bourns
  • Part Number: PTV142B40E120AB204
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 200K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV142B40E120AB204 Bourns
    PTV142B40E120AB204 Bourns
    PTV142B40E120AB204 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV142B40E120AB204 is described as POT 200K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BRACKET POLE MNT FOR NEMA BOXES
    View
    Schroff
    HRDWR SLV BRASS PLATED 100 PCS
    Phoenix Contact
    DIN RAIL ADAPTER
    Schroff
    POZ SCREW M2.5X11 100 PCS
    Bud Industries
    TEM-STAT TEMPERATURE CONTROL
    ENCLOSURE TIP UP FEET RAL7016
    CONNECTOR H 15 F