PTV142B40E120AB203 Bourns
  • Part Number: PTV142B40E120AB203
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV142B40E120AB203 Bourns
    PTV142B40E120AB203 Bourns
    PTV142B40E120AB203 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV142B40E120AB203 is described as POT 20K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED 15AMP
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SOCKET CIGARETTE INSERT-LOCK MTL
    View
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE