PTV112-2420A-B1105 Bourns
  • Part Number: PTV112-2420A-B1105
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV112-2420A-B1105 Bourns
    PTV112-2420A-B1105 Bourns
    PTV112-2420A-B1105 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV112-2420A-B1105 is described as POT 1M OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Ixys
  • Description
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    View
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V
    Energizer
    E2GO CELL PHONE CHARGER NOKIA
    Fedco Batteries
    2-BAY DR201 DR203 SMART CHARGER
    Fedco Batteries
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    Sparkfun Electronics
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA