PTV111-2425A-B104 Bourns
  • Part Number: PTV111-2425A-B104
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • Available: 104
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about PTV111-2425A-B104 Bourns
    PTV111-2425A-B104 Bourns
    PTV111-2425A-B104 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV111-2425A-B104 is described as POT 100K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY INSULATOR
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    COVER SNAP DRAGON LOCKING
    View
    INSULATOR FOR LARGE C&D BATTERY
    COIN CELL INSULATOR MADE IN USA
    Cui
    SPEAKER 4OHM 2W TOP PORT 102DB
    Pui Audio
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 80DB
    Pui Audio
    SPEAKR 32OHM 300MW TOP PORT 87DB
    SPEAKR 32OHM 200MW TOP PORT 90DB
    SPEAKER 8OHM 300MW TOP PORT 87DB
    Cui
    SPEAKER 8OHM 2W TOP PORT 88DB
    SPEAKER 8OHM 3W TOP PORT 92DB
    SPEAKER 8OHM 1W TOP PORT 91DB