PTV09A-4020U-B501 Bourns
  • Part Number: PTV09A-4020U-B501
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 500 OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-4020U-B501 Bourns
    PTV09A-4020U-B501 Bourns
    PTV09A-4020U-B501 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-4020U-B501 is described as POT 500 OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK 5.25X19X9 SNAPIN PLAST
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK FRAME KIT VME 3UX160MM
    View
    CARD RACK KIT CPCI 24 CUSTOM
    CARD RACK COMPACT PCI 3UX8.5X20
    MODULE CARD MOUNT 4" WIDTH
    MODULE CARD MOUNT 2" WIDTH