PTV09A-4020F-C103 Bourns
  • Part Number: PTV09A-4020F-C103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON R-LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-4020F-C103 Bourns
    PTV09A-4020F-C103 Bourns
    PTV09A-4020F-C103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-4020F-C103 is described as POT 10K OHM 1/20W CARBON R-LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
    ---> Other parts by Bourns
    ---> Rheostats from all manufacturers
    ---> Rheostats by sub category
  • More About  Rheostats
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 12V AA SIZE ALKALINE
    BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE
    BATT PK 10.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PK 4.5V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 4.5V C SIZE ALKALINE