PTV09A-2020S-B503 Bourns
  • Part Number: PTV09A-2020S-B503
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-2020S-B503 Bourns
    PTV09A-2020S-B503 Bourns
    PTV09A-2020S-B503 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-2020S-B503 is described as POT 50K OHM 1/20W CARBON LINEAR. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"