PTV09A-2020S-A103 Bourns
  • Part Number: PTV09A-2020S-A103
  • Manufacturer Name: Bourns
  • Description: POT 10K OHM 1/20W CARBON LOG
  • Category: Rheostats
  • Status:
  • More about PTV09A-2020S-A103 Bourns
    PTV09A-2020S-A103 Bourns
    PTV09A-2020S-A103 is manufactured by Bourns and is categorized in the Rheostats category. PTV09A-2020S-A103 is described as POT 10K OHM 1/20W CARBON LOG. Perfect Parts is a supplier of Rheostats and other Semiconductors.
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP